شناسه : 2823
امروز سه شنبه 1395/08/25 - 19:12
نویسنده : ardabil-adminas
معاون سپاه استان اردبیل:

تلفات جنگ نرم بیشتر از تلفات دوران دفاع مقدس است/ انتخاب شهید دیده بان به عنوان شهید شاخص اصناف کشوری افتخار بزرگی برای استان است

معاون سپاه استان اردبیل از انتخاب شهید غلامحسین دیده بان به عنوان شهید شاخص اصناف و بازار کشور و برگزاری یادواره کشوری آن خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج اصناف اردبیل، سید شفیع حسینی معاون سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در نشست خبری با اصحاب رسانه تلفات جنگ نرم را نسبت به تلفات دوران دفاع مقدس حساس تر و مهمتر معرفی کرد و اظهارداشت: متاسفانه متولیان فرهنگی در کنار برنامه های فرهنگی بسیج و سپاه نبوده و در این مسیر کم کاری کرده اند.

معاون سپاه استان اردبیل به ورود به هنگام بسیج به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: اقتصاد باید مردمی شود و این نوع اقتصاد ماندگارتر و مستحکم تر است.

سید شفیع حسینی در ادامه برنامه راهیان نور، شهادت شهدای مدافع حرم و نیز مراجعات گسترده جوانان برای حضور در جبهه مقاومت، آن را گواه بر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت دانست.

سرهنگ پاسدار حسینی از رونق استفاده از کالای ایرانی در کشور خبر داد و گفت: با تاکید و توصیه مقام معظم رهبری به حمایت و استفاده از کالای داخلی، مصرف کالاهای ایرانی نسبت به گذشته افزایش چشمگیری یافته است.

حسینی در ادامه به دور اندیشی و بموقع بودن تشکیل سازمان بسیج بدستور امام راحل قبل از جنگ اشاره کرد و افزود: قطعا اگر بسیج تشکیل نمی شد و بسیج در جنگ در کنار سایر نیروهای ارتشی و مردمی حضور نمی یافت نتیجه جنگ به شکل دیگری رقم می خورد.

حسینی با اشاره به انتخاب شهید غلامحسین دیده بان به عنوان شهید شاخص اصناف و بازاریان کشور از شهرستان اردبیل آن را افتخاری برای استان دانست و گفت: این شهید که خود پدر شهید نیز بوده با وجود اینکه بازنشسته ارتش بود و تجارت می کرد در تشکیلات بسیج حضور یافت و به عنوان رئیس ستاد پشتیبان از جبهه حمایت می کرد و در نهایت در عملیات فتح خرمشهر به درجه شهادت رسید.

وی در ادامه به برگزاری یادواره کشوری برای این شهید در کشور خبر داد و گفت: یادواره شهدای اصناف و بازار کشور با محوریت شهید شاخص غلامحسین دیده بان 7 آذرماه ساعت 9 صبح و با حضور سخنران کشوری در حسینیه ثارالله سپاه برگزار خواهد شد.

حسینی در ادامه به تقارن هفته بسیج با اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: به این مناسبت تمام برنامه ها عاشورایی محور خواهد بود که عزاداری دستجات عزاداری سپاه و بسیج و تجمع بزرگ مدافعان حرم از برنامه های شاخص است.

وی در پایان گفت: شهدای اصناف کشوری 10 هزار شهید بوده که سهم استان اردبیل از این ایثارگران 125 شهید است. امسال شهید غلامحسین دیده بان به عنوان شهید شاخص اصناف و بازاریان کشور انتخاب شده و همزمان در سراسر استانها و شهرستانها برنامه برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها
دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.