شناسه : 2984
امروز دوشنبه 1395/09/29 - 18:48
نویسنده : ardabil-adminas

روزهای سرد پاییزی بازار داغ انتخاباتی

در حالیکه که اردبیل روزهای سرد و برفی خود را پشت سر می گذارد اما بازار انتخابات اعضای هیات مدیره اتحادیه های اصناف همچنان داغ داغ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج اصناف اردبیل، در حالیکه که اردبیل روزهای سرد و برفی خود را پشت سر می گذارد اما این روزها بازار انتخابات اعضای هیات مدیره اتحادیه های اصناف داغ داغ است.

تبلیغات گسترده کاندیداها در فضای مجازی و حقیقی حالا نوید بخش انتخابات پرشور در آینده ای نزیک یعنی انتخابات ریاست جمهوری و نیز انتخابات شورای شهر اردبیل را می دهد.

شاید در این میان یکی از حساس ترین انتخابات مربوط به اتحادیه مشاورین املاک است و کاندیداهای این اتحادیه در تلاش هستند تا بتوانند با ارائه برنامه های خود آرای املاکی ها را به سمت خود جذب کنند.

البته در این میان بیشترین برنامه در راستای افزایش نرخ حق کمسیون و نیز مصوب کردن حق مشاوره و حق رویت برای املاکی هاست؛ که البته انتظار می رفت از دوره های قبلی در این خصوص برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.

در کنار اهمیت  موضوعات مطرح شده باید اذعان داشت که یکی از اصلی ترین موضوعات در این حوزه، برنامه ریزی و ارائه راهکار مناسب برای مشکلات مالیاتی و به ویژه ارزش افزوده 9 درصدی این اتحادیه است و البته ارائه برنامه هایی در راستای خارج کردن مسکن از سایه سنگین رکوددر بازار.

البته یکی دیگر از خواسته های به حق مشاوین املاک حذف کلمه دلالی از پروانه تخصصی آنها است. هرچند این واژه دارای بار حقوقی است اما به دلیل نامناسب بودن آن در عرف محلی، شاید استفاده از "تاجر املاک" برای فعالان این عرصه مناسب تر باشد.

با تمام این اوصاف نکته حائز اهیمت حضور چهره های جوان و تحصیلکرده در کنار با تجربه های این صنف است که باید تا روز یکشنبه 5 آذرماه صبر کرد تا ببینیم کفه ترازو به نفع کدام دسته سنگینی خواهد کرد. 

رضایی افشار رئیس اتاق اصناف اردبیل از برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی خبر داد.

انتهای پیام/

برچسب ها
دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.